1-Воду, що утворилася при спалюванні водню об’ємом 5,6 л використали для одержання калій

гідроксиду. Обчисліть масу калію, яка вступила в реакцію, якщо відомо, що вода прореагувала повністю 2-До розчину цинк сульфату масою 483 г з масовою часткою солі 5% додали розчин натрій гідроксиду. Обчисліть масу осаду, що утворивсярешите пожалуйста с условием и решением ​

Ответы на вопрос

Отвечает Қали Сәкен.

Задача 1.
Реакція між воднем і калієм виглядає наступним чином:

2K + 2H₂O → 2KOH + H₂
5,6 л води * (1 моль H₂ / 22,4 л води) = 0,25 моль H₂
0,25 моль K * 39,1 г/моль = 9,775 г
В-дь : 9,775 грама.

Задача 2.
483 г = 0,05 * 483 г = 24,15 г
ZnSO₄ + 2NaOH → Zn(OH)₂ + Na₂SO₄ - реакція
В-дь: Отже, маса осаду, що утворився після додавання розчину натрій гідроксиду, дорівнює 24,15 г.