2.Воду, що утворилася при спалюванні водню об’ємом 5,6 л використали для одержання калій

гідроксиду. Обчисліть масу калію, яка вступила в реакцію, якщо відомо, що вода прореагувала повністю 3-До розчину цинк сульфату масою 483 г з масовою часткою солі 5% додали розчин натрій гідроксиду. Обчисліть масу осаду, що утворився​

Ответы на вопрос

Отвечает Медведев Захар.

Дано:

V(H2) = 5,6 л

Знайти:

m(KOH)=?

m(K2O)=?

Розв'язування.

n(H2) = 5,6 л/22,4 л/моль = 0,25 моль

2Н2 + О2 = 2Н2О (РХР1)

З РХР слідує, що n(H2O)=n(H2) = 0,25 моль

М(Н2О) = 18 г/моль

m(H2O) = 0,25 моль*18 г/моль = 4,5 г

К2О + Н2О = 2КОН  (РХР2)

з РХР2 слідує, що

а) n(K2O)=n(H2O) = 0.25 моль

б) n(KOH) = 2n(H2O) = 2*0,25 моль= 0,5 моль

М(К2О) = 94 г/моль

m(K2O) = 0,25 моль*94 г/моль = 23,5 г

M(KOH) = 56 г/моль

m(KOH) = 0,5 моль*56 г/моль = 28 г

Відповідь: 23,5 г К2О; 28 г КОН