у якій речовині массова частка Оксигену більша - у сульфур (4) оксиді чи карбон (4) оксиді? зробіть

необхідні розрахунки

Ответы на вопрос

Отвечает Гнилякевич Миша.

Ответ:

Объяснение: сульфур

Отвечает Никифорович Алина.

Ответ:

Для розрахунку масової частки оксигену в сульфур (4) оксиді і карбон (4) оксиді використовуємо наступну формулу:

Масова частка оксигену = (маса оксигену / маса сполуки) * 100%

Для цього спочатку потрібно знайти масу оксигену в кожній сполуці.

1. Сульфур (4) оксид (SO4):

Молярна маса сульфур (4) оксиду (SO4) = молярна маса сульфуру (S) + 4 * молярна маса оксигену (O)

Молярна маса сульфуру (S) = 32.06 г/моль

Молярна маса оксигену (O) = 16.00 г/моль

Тому, молярна маса сульфур (4) оксиду (SO4) = 32.06 + 4 * 16.00 = 96.06 г/моль

Так як в сульфур (4) оксиді 1 оксигеновий атом, маса оксигену в сульфур (4) оксиді дорівнює масі оксигену в одному молі сульфур (4) оксиду.

Тому, маса оксигену в сульфур (4) оксиді = 16.00 г/моль

2. Карбон (4) оксид (CO4):

Молярна маса карбон (4) оксиду (CO4) = молярна маса карбону (C) + 4 * молярна маса оксигену (O)

Молярна маса карбону (C) = 12.01 г/моль

Молярна маса оксигену (O) = 16.00 г/моль

Тому, молярна маса карбон (4) оксиду (CO4) = 12.01 + 4 * 16.00 = 68.01 г/моль

Так як в карбон (4) оксиді 4 оксигенових атома, маса оксигену в карбон (4) оксиді дорівнює 4 * маса оксигену в одному молі карбон (4) оксиду.

Тому, маса оксигену в карбон (4) оксиді = 4 * 16.00 г/моль = 64.00 г/моль

Тепер можна розрахувати масову частку оксигену в кожній сполуці:

1. Масова частка оксигену в сульфур (4) оксиді:

(16.00 г/моль / 96.06 г/моль) * 100% ≈ 16.66%

2. Масова частка оксигену в карбон (4) оксиді:

(64.00 г/моль / 68.01 г/моль) * 100% ≈ 94.08%

Отже, масова частка оксигену у карбон (4) оксиді більша (94.08%), ніж у сульфур (4) оксиді (16.66%).

Объяснение: