Розбавлені розчини лугів одержують змішуванням концентрованих їхніх розчинів і води. Обчисліть масу

(г) розчину, з масовою часткою натрій гідроксиду 40%, необхідного для приготування розчину масою 250 г з масовою часткою лугу 12%

Ответы на вопрос

Отвечает Голяк Ваня.

Ответ:

75 г.

Объяснение:

Определим, сколько граммов NaOH должно содержаться в приготовленном растворе:

m(NaOH)=m2(NaOH)p*ω2(NaOH)/100%=250*12%/100%=30 (г).

Найдем массу 40%-ного раствора NaOH , содержащего 30 г NaOH :

m1(NaOH)p=m(NaOH)*100%/ω1(NaOH)=30*100%/40%=75 (г).