До 700 гр 10% розчину соди долили 300гр воды. Визначте масову частку соди після розбавлення.

Помогите решить до 13.05.2021.​

Ответы на вопрос

Отвечает Качкина Ульяна.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-ну)=700 г

ω(соди)=10%

m(води)=300 г

-------------------------

 ωн(соди)-?

Розв'язування:  

1. Знаходимо масу соди в початковому розчині.  

m(соди)= (m(р-ну)×ω(соди)) /100%=(700 г × 10%)/100%=70 г  

2. Після додаванні води маса нового розчину збільшилася.  

mн(р-ну)=m(р-ну)+m(води)=700 г + 300 г=1000 г  

3. Обчислюємо масову частку соди в новому розчині.  

ωн(соди)=m(соди)/mн(р-ну)=70 г / 1000 г = 0,07, або 7%.

Відповідь: масова частка соди 7% , або 0,07