Обчисліть, який об’єм газу виділиться при повному розчиненні 0,6 грама цинку в хлоридній кислоті.


Ответы на вопрос

Отвечает Кузьменко Аня.

Ответ: 0,207 л

Дано:

m(Zn) = 0,6 г

V(H2)-?

Объяснение:

M(Zn) = 65 г/моль

n(Zn) = m(Zn)/M(Zn) = 0,6 г/65 г/моль = 0,00923 моль

Скадаємо РХР:

Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2

З РХР бачимо, що n(H2)=n(Zn) = 0,00923 моль

V(H2) = n(H2)*Vm = 0,00923 моль*22,4 л/моль = 0,207 л

Відповідь: 0,207 л