До 500 г 20% розчину солі долили 150 г води. Визначити масову частку солі після розбавлення. ​


Ответы на вопрос

Отвечает Ефремов Григорий.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-ну) = 500 г

ω(солі) = 20%

m(H2O) = 150 г

-------------------------

ω1(солі) - ?

Розв*язання:

1. Обчислюємо масу солі у 500 г 20% розчину:

m(солі) = (ω(солі) × m(р-ну)) / 100% =(500г×20%)/100%=100 г  

2. Обчислюємо масу утвореного розчину:

m1(р-ну) = m(р-ну) +  m(H2O)= 500г + 150г = 650 г  

3. Обчислюємо масову частку солі після розбавлення:

ω1(солі)=(100г/650г)×100%=15,4%

Відповідь: ω1(солі)=15,4%