яка маса розчину етанової кислоти з масовою часткою її 30 відсотків потрібна щоб добути натрій

ацетат масою 14.1 г

Ответы на вопрос

Отвечает Сионихина Вика.

Ответ: 34 г.

Объяснение:

Дано:

w(CH3-COOH)=30%=0,3

m(CH3-COONa)=14,1;

M(CH3-COONa)=82 г/моль;

M(CH3-COOH)=60 г/моль;

Найти:

m(CH3-COOH) - ?

Решение: CH3-COOH+NaOH = CH3-COONa + H2O

n(CH3-COONa)=m/M = 14,1 / 82 = 0,17 моль

n(CH3-COOH):n(CH3-COONa) = 1:1

n(CH3-COOH) = 0,17 моль

m(CH3-COOH)= nM = 0,17 * 60 = 10,2 г.

w(в-ва)=m(в-ва) / m (р-ра) ->

m(CH3-COOH р-ра) = m (CH3-COOH) / w (CH3-COOH) = 10,2 / 30 = 0,34 * 100% = 34 г.