Розрахувати масові частки елементів у сполу ках : Na HSO4, Li2CO3


Ответы на вопрос

Отвечает Полубуткина Ольга.

Ответ:

Объяснение:

M (NaHSO₄) = 23 + 1 + 32 + 16 · 4 = 120 г/моль

w (Na) = 23/120 · 100% ≈ 19,2%

w (H) = 1/120 · 100% ≈ 0,8%

w (S) = 32/120 · 100% ≈ 26,7%

w (O) = 64/120 · 100% ≈ 53,3%

=======

M (Li₂CO₃) = 7 · 2 + 12 + 16 · 3 = 74 г/моль

w (Li) = 14/74 · 100% ≈ 18,9%

w (C) = 12/74 · 100% ≈ 16,2%

w (O) = 48/74 · 100% ≈ 64,9%