До розчину сульфатної кислоти H2SO4 об’ємом 400 мл, густина якого дорівнює 1,1 г/мл, а масова

частка H2SO4 – 0,15, додали воду масою 60 г. Обчисліть масову частку сульфатної кислоти в одержаному розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Сопиева Алия.

V(р-ну) = 400 ml

P(р-ну) = 1.1 g / ml

W(H2SO4) = 0.15 = 15%

m(H2O) = 60 g

W1(H2SO4) - ?

m(р-ну) = 400 * 1.1 = 440 g

m(H2SO4) = 0.15*440 = 66 g

m1(р-ну) = 440 + 60 = 500 g

W1(H2SO4) = 66 / 500 = 0.132 = 13.2%