Із розчину цукру масою 150 г з масовою часткою розчиненої речовини 6% випарили 50 г води, визнач

масову частку цукру в отриманому розчині. Запишіть у такому шаблоні: Дано: Знайти: Розв'язання:

Ответы на вопрос

Отвечает Мелекесов Никита.

Ответ:

-41%

Объяснение:

Дано:

Маса цукру в початковому розчині = 150 г

Масова частка цукру в початковому розчині = 6%

Маса води, яку випарили = 50 г

Знайти:

Масову частку цукру в отриманому розчині після випарування.

Розв'язання:

Знайдемо масу цукру в початковому розчині, яка дорівнює 6% від маси розчину:

Маса цукру = (6/100) * 150 г = 9 г

Знайдемо масу цукру в отриманому розчині після випарування, яка дорівнює масі цукру в початковому розчині мінус маса води, яку випарили:

Маса цукру в отриманому розчині = 9 г - 50 г = -41 г

Тепер знайдемо масову частку цукру в отриманому розчині, використовуючи отриману масу цукру і масу отриманого розчину після випарування:

Масова частка цукру = (Маса цукру в отриманому розчині / Маса отриманого розчину) * 100

Масова частка цукру = (-41 г / (150 г - 50 г)) * 100

Масова частка цукру = (-41 г / 100 г) * 100

Масова частка цукру = -41%

Отже, масова частка цукру в отриманому розчині після випарування дорівнює -41%.