6. Визначте масу сульфур триоксиду, яку потрібно розчинити у 300 г олеуму з масовою часткою SO3

0,22, щоб збільшити масову частку сульфур триоксиду вдвічі?​

Ответы на вопрос

Отвечает Костромитинова София.

Ответ:

117.86 г

Объяснение:

Рахуємо масу сульфур триоксиду в початковому розчині

m_1(SO_3) = w_1 \cdot m(solution) = 0.22 \cdot 300 = 66\;g

Рахуємо масу сульфур триоксиду, позначивши її через х, яку потрібно розчинити у 300 г розчину, щоб отримати 44%-й розчин

0.44 = \dfrac{m_1(SO_3) + x}{m(solution) + x} \;\; \Rightarrow \;\; x \approx 117.86\;g