СРОЧНО. Який об'єм розчину сульфатної кислоти з масовою часткою кислоти 0,1 (р = 1,066 г/см)

потрібно добавити до 200 г олеуму, маса сульфуртриоксиду в якому становить 1/5 маси олеуму, щоб одержати олеум змасовою часткою сульфур триоксиду 5%? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Соболь Вика.

Ответ:

6.94 мл

Объяснение:

Якщо маса сульфур триоксиду становить ⅕ маси олеуму, то ця маса 40 г

Рахуємо масову частку сульфур триоксиду в олеумі

w(SO_3) = \dfrac{m(SO_3)}{m(oleum)} = \dfrac{40}{200} = 0.2\;(20\%)

Позначимо цей олеум як умовний розчин сульфатної кислоти

20%-й олеум відповідає 104.5%-му розчину сульфатної кислоти (умовно)

5%-й олеум відповідає 101.125%-му розчину сульфатної кислоти (умовно)

За правилом "хреста" розрахуємо масу 10%-го розчину сульфатної кислоти

\left.\begin{array}{rcl}10\% & & 3.375\;(1) \\& 101.125\% & \\104.5\% & & 91.125\;(27)\end{array}\right|\left.\begin{array}{rcl}1 & - & x \\27 & - & 200\end{array}\right|\;\;x \approx 7.4\;g

Рахуємо об'єм 10%-го розчину кислоти

V_s(H_2SO_4) = \dfrac{m_s(H_2SO_4)}{\rho} = \dfrac{7.4}{1.066} \approx 6.94\;ml