Розв'яжіть задачу: Виведіть формулу вуглеводню, масова частка Гідрогену в якому становить 20 %, а

відносна густина за метаном дорівнює 1,875. (відповідь C2H6)​

Ответы на вопрос

Отвечает Шинкарёва Анна.
Для вирішення цієї задачі, нам потрібно знайти формулу вуглеводню, масова частка водню в якому становить 20%, а відносна густина порівняно з метаном дорівнює 1,875.

1. По-перше, розглянемо відносну густину вуглеводню в порівнянні з метаном:

Відносна густина вуглеводню (C2H6) / Відносна густина метану (CH4) = 1,875

Тепер ми можемо виразити відносну густину вуглеводню:

Відносна густина вуглеводню (C2H6) = 1,875 * Відносна густина метану (CH4) = 1,875 * 0,55 (відносна густина метану) = 1,03125

2. Тепер, знаючи відносну густину вуглеводню, ми можемо визначити масову частку вуглеводню у сполуці C2H6:

Масова частка водню = (Маса атомів водню / Загальна маса молекули) * 100%

Маса атома водню = 1 г/моль
Загальна маса молекули C2H6 = 2 * (Маса атома вуглецю) + 6 * (Маса атома водню) = 2 * 12 г/моль + 6 * 1 г/моль = 24 г/моль

Тепер можемо обчислити масову частку водню:

Масова частка водню = (1 г/моль / 24 г/моль) * 100% ≈ 4,17%

Отже, формула вуглеводню, в якому масова частка водню становить 20%, а відносна густина порівняно з метаном дорівнює 1,875, буде C2H6 (етан).