Обчисліть об'єм водню, за н.у., що виділиться при дії натрію на метанол масою 40 г


Ответы на вопрос

Отвечает Лазарев Павел.
Дано:
m(CH3OH)= 40 г
Знайти:
V(H2)-?

M(CH3OH) = 32 г/моль
n(CH3OH) = m/M = 40 г/32 г/моль = 1,25 моль
2CH3OH + 2Na ⇒ 2CH3ONa +H2
З рівняння реакції бачимо, що n(H2)=0,5n(CH3OH)
n(H2) = 0,5*1,25 моль = 0,625 моль
V(H2) = n*Vm = 0,625 моль*22,4 л/моль = 14 л

Відповідь: 14 л

Отвечает Гайдашев Вадим.
Дано
m(CH3OH) = 40 g
--------------------------------
V(H2)-?
      40                                       X
2CH3OH+2Na-->2CH3ONa+H2 M(CH3OH) = 32 g/mol , Vm= 22.4 L/mol
2*32                                         22.4

X= 40*22.4 / 64 = 14 л
ответ 14 л