який об’єм газу виділиться під час взаємодії хлоридної кислоти з кальцієм кількістю речовини 3

моль?​

Ответы на вопрос

Отвечает Красова Рада.

Відповідь:

V(H₂)=67.2 л

Пояснення:

Дано:  n(CaO)=3 моль

I.  Запишемо рівняння:

Ca + 2 HCl → H₂↑ + CaCl₂

За рівнянням видно, що кальцій і водень у співвідношенні, як 1:2.

Тобто, n(Ca)=n(H₂)

II. Виконаємо обчислення:

n(E)=V(E)/Vm; V(E)=n(E)*Vm

n(Ca)=n(H₂)=3 моль

V(H₂)=n(H₂)*Vm

V(H₂)=3*22.4=67.2 л

*Поставте найкраще, будь ласка :)