Визначити формулу вуглеводню, якщо карбону в ньому 81,82%, а густина при н.у. = 1,96г/см


Ответы на вопрос

Отвечает Соловова Екатерина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(C) = 81,82% або 0,8182

ρ = 1,96г/см³

Найти: СхНу - ?

Визначимо молярну масу вуглеводню:

М(СхНу) = ρVm = 1,964 * 22,4 = 44 г/моль

Масова частка Гідрогену:

w(Н) = 100% - w(C) = 100% - 81,82% = 18,18% або 0,1818

Знайдемо кількість речовини Карбону і Гідрогену:

n(C) = w(C) *  М(СхНу)/М(С) = 0,8182 * 44) /12 = 3 моль

n(H) = w(Н) *  М(СхНу)/М(Н) = 0,1818 * 44)/ 1 = 8 моль

n(C) : n(H) = 3 : 8

Формула вуглеводню: C3H8 - пропан