Пожалуйста, помогите Знайди відносну молекулярну масу і визнач формулу жиру, в якому масова

частка Карбону складає 76,44 %, Гідрогену — 12,02 %, а Оксигену — 11,54 %.​

Ответы на вопрос

Отвечает Фёдорова Алина.

Ответ:

1. Спочатку через відносну густину знайдемо відносну молекулярну масу невідомої речовини:

Mr(C_xH_yO_z)=D_{H_2}(C_xH_yO_z)\cdot{Mr(H_2)=37\cdot{2}=74

2. А тепер,вивівши з формули обчислення масової частки елемента у речовини n - кількість атомів елемента,почергово знайдемо кількість атомів Карбону, Гідрогену

і Оксигену:

а) n(C)=Mr(C_xH_yO_z)*(C)/Ar(C)*100%=74*64,9/12*100=4

б)n(H)=Mr(C_xH_yO_z)*w(H)/Ar(H)*100%=74*13,5/1*100=10

в) n(O)=Mr(C_xH_yO_z)*w(O)/Ar(O)*100%=74*21,6/16*100=1

Ось і виходить формула:C_4H_{10}OC

4

H

10

O або C_4H_9OHC

4

H

9

OH -це бутанол