1 Определите массовые частицы элементов в следующих соединениях, Fe203, H3P04, BaS04, 2 окончить

уравнение реакции а) K2O+H2O=______б) Ca(OH)2+SO2=_____в) Ba (OH)2+K3PO4=_____г)K2SO3 +N2S04=_____

Ответы на вопрос

Отвечает Ильина Маша.

Ответ:

1. Массові частинки елементів у зазначених сполуках:

- Fe2O3 (оксид заліза (III)): 2 атоми заліза (Fe) і 3 атоми кисню (O).

- H3PO4 (фосфорна кислота): 3 атоми водню (H), 1 атом фосфору (P) і 4 атоми кисню (O).

- BaSO4 (сульфат барію): 1 атом барію (Ba), 1 атом сірки (S) і 4 атоми кисню (O).

2. Уравнения реакцій:

а) K2O + H2O = 2KOH (гідроксид калію)

б) Ca(OH)2 + SO2 = CaSO3 (сульфіт кальцію)

в) Ba(OH)2 + K3PO4 = 2Ba3(PO4)2 (фосфат барію)

г) K2SO3 + N2SO4 = 3K2SO4 (сульфат калію)

Зауважте, що було б корисно вказати фази (наприклад, (s) для твердого стану, (l) для рідкого стану, (g) для газового стану і (aq) для розчину) у реакціях, щоб дати повну картину реакції.