СРОЧНО!!!!!!!!!!!!!!! Скільки води потрібно долити до 50 г 10 %-го розчину солі, щоб отримати

розчин з масовою часткою розчиненої речовини 5% 10г 100г 60г 50г

Ответы на вопрос

Отвечает Баламут Аня.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m₁(р-ну) = 50 г

w₁(солі) = 10 % або 0,1

w₂(солі) = 5% або 0,05

Найти: m(H2O) - ?

Обчислимо масу солі в першому розчині:

m₁(солі) = m₁(р-ну) * w₁(солі) = 50 * 0,1 = 5 г

Знайдемо масу нового розчину:

m₂(р-ну)  = m₁(солі) : w₂(солі) = 5 : 0,05 = 100 г

Розрахуємо скільки води потрібно:

m(H2O) = m₂(р-ну)  - m₁(р-ну) = 100 - 50 = 50 г

Відповідь : 50 г