8. Масова частка Карбону у вуглеводні складає 85,7%. Густина парів вуглеводню за повітрям становить

1,931. Визначте формулу. Яка відносна молекулярна маса цієї речовини?​

Ответы на вопрос

Отвечает Nigga Joseph.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

ω(C) = 85,7% або 0,857

D(повітр.) = 1,931

Знайти: CxHy - ?

М(CxHy) = D(повіт.) * M(повітр.) = 1,931 * 29 = 56 г/моль

ω(Н) = 100% - ω(C) = 100% - 85,7 = 14,3% або 0,143

Знайдемо кількість речовини Карбону , Гідрогену:

n(C) = ω(C) * М(CxHy)/М(С) = 0,857 * 56/ 12 = 4 моль

n(H) = ω(Н) * М(CxHy)/М(Н) = 0,143 * 56/ 1 = 8 моль

n(C) : n(H)  = 4 : 8

Молекулярна формула речовини : С4Н8 - бутен

Отвечает Колосова Юля.

Дано:

CxHy

ω(C) = 85,7%

D пов.(CxHy) = 1,931

Знайти:

CxHy - ?

Розв'язання:

1) M(CxHy) = D пов.(CxHy) * M(пов.) = 1,931 * 29 = 56 г/моль;

2) Mr(CxHy) = M(CxHy) = 56;

3) ω(H) = 100% - ω(C) = 100% - 85,7% = 14,3%;

4) N(C) = (ω(C) * Mr(CxHy)) / (Ar(C) * 100%) = (85,7% * 56) / (12 * 100%) = 4;

5) N(H) = (ω(H) * Mr(CxHy)) / (Ar(H) * 100%) = (14,3% * 56) / (1 * 100%) = 8;

6) C4H8.

Відповідь: Невідома речовина - C4H8; відносна молекулярна маса - 56.