3. Визначте молекулярну формулу речовини, що містить 31.9% Карбону, 5,3 % Гідрогену, 62,8 % Хлору.

Відпоста густина речовини за повітрям дорівнює 3,9.​

Ответы на вопрос

Отвечает Соловьёва Дарья.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

ω(Н) = 5,3% або 0,053

ω(C) = 31,9% або 0,319

ω(Cl) = 62,8% або 0,628

D(повітр) = 3,9

Знайти: CxHyClz - ?

М(CxHyClz) = D(повітр.) * M(повітр.) = 3,9 * 29 = 113 г/моль

Знайдемо кількість речовини Карбону і Гідрогену:

n(C) = ω(C) * М(CxHy)/М(С) = 0,319 * 113/ 12 = 3 моль

n(H) = ω(Н) * М(CxHy)/М(Н) = 0,053* 113/ 1 = 6 моль

n(Cl) = ω(Cl) * М(CxHy)/М(Сl) = 0,628 * 113/ 35,5 = 2 моль

n(C) : n(H) : n(Cl) = 3 : 6 : 2

Молекулярна формула речовини : С3Н6Cl2 - дихлорпропан