ПОМОГИТЕ, ДАЮ 17 БАЛОВ №1. Обчисліть масові частки елементів у речовинах:  а) барій

карбонаті - ВаСО3 ; б) амоній нітраті - NH4NO3. №2. У якому оксиді Fe2O3, чи Fe3O4 міститься більше Феруму?

Ответы на вопрос

Отвечает Долкан Богдан.

Для обчислення масових часток елементів у речовинах, спочатку потрібно визначити молекулярну масу кожного складового елемента і потім використовувати їх для обчислення масових часток.

Масова частка елементів у речовинах:

а) Барій карбонат (ВаСО3):

Молекулярна маса барію (Ba) = 137.33 г/моль.

Молекулярна маса карбонату (СО3) = маса C (12.01 г/моль) + маса О (16.00 г/моль) * 3 = 60.03 г/моль.

Тепер обчислимо масові частки:

Маса барію (Ba) в сполуці = (маса барію / молекулярна маса ВаСО3) * 100% = (137.33 г / (137.33 г/моль + 60.03 г/моль)) * 100% ≈ 69.53%.

Маса карбонату (СО3) в сполуці = (маса карбонату / молекулярна маса ВаСО3) * 100% = (60.03 г / (137.33 г/моль + 60.03 г/моль)) * 100% ≈ 30.47%.

б) Амоній нітрат (NH4NO3):

Молекулярна маса амонію (NH4) = маса N (14.01 г/моль) + маса Н (1.01 г/моль) * 4 = 18.05 г/моль.

Молекулярна маса нітрату (NO3) = маса N (14.01 г/моль) + маса О (16.00 г/моль) * 3 = 62.01 г/моль.

Тепер обчислимо масові частки:

Маса амонію (NH4) в сполуці = (маса амонію / молекулярна маса NH4NO3) * 100% = (18.05 г / (18.05 г/моль + 62.01 г/моль)) * 100% ≈ 22.57%.

Маса нітрату (NO3) в сполуці = (маса нітрату / молекулярна маса NH4NO3) * 100% = (62.01 г / (18.05 г/моль + 62.01 г/моль)) * 100% ≈ 77.43%.

У якому оксиді Fe2O3 чи Fe3O4 міститься більше феруму?

Для порівняння масових часток феруму у двох оксидах Fe2O3 і Fe3O4, визначимо масову частку феруму (Fe) в кожному з них.

a) У оксиді Fe2O3:

Масова частка феруму (Fe) = (маса феруму / молекулярна маса Fe2O3) * 100%.

b) У оксиді Fe3O4:

Масова частка феруму (Fe) = (маса феруму / молекулярна маса Fe3O4) * 100%.

Далі обчисліть ці масові частки, і той оксид, у якому масова частка феруму більше, містить більше феруму.