Визначь оксид у якому найбільша частка Оксигену: СО2 SO2 чи SiO2. можна дано, розв'язання та

відповідь будь ласка даю 14 балов пж​

Ответы на вопрос

Отвечает Сорокина Дарья.

Відповідь:

найбільша частка Оксигену 72.8% в CO2

Пояснення:

1)Розрахунок молярної  маси CO2

Mr[CO2] = Ar[C] + Ar[O] * 2 = 12 + 16 * 2 = 44моль/г

Розрахунок масових часток елементів CO2

Масова частка вуглецю (C) = 12: 44. * 100 = 27.2%

Масова частка оксигену  (O) = 32: 44 * 100 = 72.8%

2)Розрахунок молярної маси SO2

Mr[SO2] = Ar[O] * 2 + Ar[S] = 16 * 2 + 32 = 64.г/моль

Розрахунок масових часток елементів у SO2

Масова частка оксигену  (O) = 32: 64 * 100 = 50%

Масова частка сірки (S) = 32: 64 * 100 = 50%

3)Розрахунок молярної маси SiO2

Mr[SiO2] = Ar[O] * 2 + Ar[Si] = 16 * 2 + 28. = 60г/моль

Розрахунок масових часток елементів у SiO2

Масова частка оксигену  (O) = 32: 60 * 100 = 53.3%

Масова частка кремнію (Si) = 28.: 60.3 * 100 = 46.7%