. Змішали 350 г 7 %-ного розчину і 200 г 11 %-ного розчину сульфатної кислоти. Обчислити масу

кислоти в отриманому розчині і її масову частку

Ответы на вопрос

Отвечает Дмитришин Саша.

Объяснение:

Спочатку знайдемо масу кислоти, яка міститься в 7 %-ному розчині:

350 г * 0.07 = 24.5 г

Аналогічно, знайдемо масу кислоти в 11 %-ному розчині:

200 г * 0.11 = 22 г

Загальна маса кислоти в отриманому розчині:

24.5 г + 22 г = 46.5 г

Загальна маса отриманого розчину:

350 г + 200 г = 550 г

Масова частка кислоти в отриманому розчині:

46.5 г / 550 г * 100% = 8.45% (округлюємо до двох знаків після коми)

Отже, маса кислоти в отриманому розчині становить 46.5 г, а масова частка кислоти - 8.45%.