До розчину масою 56 г з масовою часткою солі 12% долили 34 г води. Яка масова частка утвореного

розчину?

Ответы на вопрос

Отвечает Вайс Вера.

Відповідь: 7,5%

Дано:

m₁(p.солі) = 56 г

ω₁(солі) = 12% або 0,12

+m(H₂O) = 34 г

Знайти:

ω₂(солі) - ?

Розв'язок:

Знаходимо масу солі в розчині:

m(солі) = m₁(p.солі)*ω₁(солі) = 56 г*0,12 = 6,72 г

Рахуємо масу кінцевого розчину

m₂(р.солі) = m₁(p.солі) + m(H₂O) = 56 г + 34 г = 90 г

Знаходимо масову частку утвореного розчину:

ω₂(солі) = m(солі)/m₂(р.солі) = 6,72 г/90 г = 0,075 або 7,5%

Відповідь: 7,5%