Масова частка Карбону у невідомій органічній сполуці дорівнює 85,7% а Гідрогену 14,3%. Відносна

густина за повітрям дорівнює 1,45. Вивести молекулярну формулу речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Бушта Анастасія.

Дано:

ω(CxHy) = 85,7%

ω(CxHy) = 14,3%

D пов.(CxHy) = 1,45

Знайти:

CxHy - ?

Розв'язання:

1) M(CxHy) = D пов.(CxHy) * M(пов.) = 1,45 * 29 = 42 г/моль;

2) N(C) = (ω(C) * Mr(CxHy)) / (Ar(C) * 100%) = (85,7% * 42) / (12 * 100%) = 3;

3) N(H) = (ω(H) * Mr(CxHy)) / (Ar(H) * 100%) = (14,3% * 42) / (1 * 100%) = 6;

4) C3H6.

Відповідь: Невідома речовина - C3H6.