СРОЧНО. Етин одержують дією води на технічній хальцій карбід:CaC2+ 2H2O—Ca(OH)2+ C2H2Який об'єм

(м³) ацетилену (н. у.) виділиться, якщо витратили технічний кальцій масою 0,5 кг, що містить 10% домішок?​

Ответы на вопрос

Отвечает Аверин Макс.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CaC2) = 0,5 кг = 500 г

w(домішок) - 10%

Найти: V(С2Н2) - ?

Визначаємо масу чистого кальцій карбіду в суміші:

w(СаС2) = 100% - 10% = 90% = 0,9

m(СаС2) = 0,9 * 500 = 450г

Складаємо рівняння реакціі та знаходимо об’єм ацетилену

450г                     x л                                

CaC2 +2H2O = C2H2 + Ca(OH)2

n = 1 моль          n= 1 моль

M= 64 г/моль    Vm =0,0224 м³/моль

m = 64 г             V= 0,0224 м³

V(С2Н2) = 450 * 0,0224 : 64 = 0,1575 м³