Визначити масу осаду, який утворюється під час взаємодії 224 г кальцій оксиду з ортофосфатною

кислотою.

Ответы на вопрос

Отвечает Каримова Ксения.

Ответ:

Для визначення маси осаду, який утворюється під час взаємодії 224 г кальцій оксиду з ортофосфатною кислотою, спочатку потрібно скласти реакцію хімічної взаємодії між цими речовинами.

CaO + H3PO4 -> Ca3(PO4)2 + H2O

За реакцією видно, що 1 моль CaO реагує з 2 молями H3PO4, утворюючи 1 моль Ca3(PO4)2. Тобто, стехіометричний коефіцієнт для CaO в реакції дорівнює 1.

Для визначення маси осаду, використовуємо закон збереження маси. Знаходимо кількість речовини кальцій оксиду:

n(CaO) = m(CaO) / M(CaO)

де n(CaO) - кількість речовини кальцій оксиду (у молях), m(CaO) - маса кальцій оксиду (у грамах), M(CaO) - молярна маса кальцій оксиду.

M(CaO) = 56.08 г/моль (молярна маса кальцій оксиду)

n(CaO) = 224 г / 56.08 г/моль = 4 моль

За реакцією, 1 моль CaO утворює 1 моль Ca3(PO4)2. Отже, утвориться така ж кількість молей Ca3(PO4)2.

n(Ca3(PO4)2) = n(CaO) = 4 моль

Тепер знаходимо масу осаду, який утвориться:

m(Ca3(PO4)2) = n(Ca3(PO4)2) * M(Ca3(PO4)2)

де m(Ca3(PO4)2) - маса осаду (у грамах), M(Ca3(PO4)2) - молярна маса фосфату кальцію.

M(Ca3(PO4)2) = 310.18 г/моль (молярна маса фосфату кальцію)

m(Ca3(PO4)2) = 4 моль * 310.18 г/моль = 1240.72 г

Отже, маса осаду, який утвориться під час взаємодії 224 г кальцій оксиду з ортофосфатною кислотою, дорівнює 1240.72 г.