Берілген заттардың салыстырмалы молекулалық массасын анықта: а) HgO б) K2SO3 в) Fe(OH)2CI с) KMnO4 ​


Ответы на вопрос

Отвечает Храбрых Полина.

Объяснение:

а) Mr(HgO) = Ar(Hg)+Ar(O) = 201 + 16 = 217 гр/моль

б) K₂SO₃ = 2Ar(K)+Ar(S)+3Ar(O) = 2×39+32+3×16 =78+32+48 = 158 гр/моль

в) Fe(OH)₂CI = Ar(Fe)+2Ar(O)+2Ar(H)+Ar(Cl) = 56+2×16+2×1+35,5 = 56+32+2+35,5 = 125,5 гр/моль

c) KMnO₄ = Ar(K)+Ar(Mn)+4Ar(O) = 39+55+4×16 = 39+55+64 = 158 гр/моль