Карбон(4)оксид одержаний унаслідок спалювання 8400 мл етану пропустили крізь 222 г вапнякової води

з масовою часткою кальцій гідроксиду 20%. Визначте масу утвореного осаду.

Ответы на вопрос

Отвечает Голодова Маша.

Ответ:

60 г

Объяснение:

2C2H6 +7O2 = 4CO2 + 6H2O

Ca(OH)2 + CO2 = CaCO3| + H2O

n(C2H6) = V(C2H6) / Vm = 8.4/22.4 = 0.375 (моль) ;

n(Ca(OH)2) = m(вап.води) * w(Ca(OH)2) / M(Ca(OH)2) = 0.6( моль) ;

n(CO2) = 2n(C2H6) = 0.75 (моль) ;

n(CaCO3) = n(Ca(OH)2) = 0.6 - по уравнению;

m(CaCO3) = n(CaCO3) * M(CaCO3) = 0.6 * 100 = 60(г)