Обчисліть обєм водню який виділиться при взаємодії барію з ортофосфатною кислотою масою 98г


Ответы на вопрос

Отвечает Манапова Лиза.

Ответ: 33,6 л

Дано:

m(H3PO4) = 98 г

Знайти:

V(H2)-?

Объяснение:

M(H3PO4) = 98 г/моль

n(H3PO4) = m/M = 98 г/98 г/моль = 1 моль

Складаємо РХР

3Ва + 2Н3РО4 = Ва3(РО4)2 + 3Н2

З РХР бачимо, що n(H2) = 3/2n(H3PO4) = 1.5n(H3PO4)

n(H2) = 1,5*1 моль = 1,5 моль

V(H2) = n*Vm = 1,5 моль*22,4 л/моль = 33,6 л

Відповідь: 33,6 л