У розчині натрій сульфату масою 120г розчинена сіль масою 4,8 г. Обчисліть масову частку речовини в

розчині

Ответы на вопрос

Отвечает Парфёнова Даниелла.

Ответ:

Відомо: m(розчину)=120 г; m(Na2SO4)=4,8 г. Знайти: W(Na2SO4) -?

Розв'язання.

І спосіб.

Знаходимо масову частку речовини (солі натрій сульфату Na2SO4) в розчині за формулою:

W(речовини)=(m(речовини)/m(розчину)) •100 %.

W(Na2SO4)=(4,8г/120г) •100%=4%.

Відповідь: W(Na2SO4)=4%.

ІІ спосіб.

Визначаємо масу речовини (солі натрій сульфату Na2SO4), що міститься в 100 г розчину, тобто, масову частку речовини. Для цього складаємо пропорцію і розв'язуємо її:

у 120 г розчину - 4,8 г солі натрій сульфату Na2SO4,

у 100 г розчину - х г солі натрій сульфату Na2SO4

120 г/ 100 г = 4,8 г / х г,

тому х г • 120 г = 4,8 г • 100 г,

х = (4,8 • 100 г)/ 120 г = 4 г,

тому W(Na2SO4)=4%.

Відповідь: W(Na2SO4)=4%.