В одному з рецептів для виготовлення маринаду використовують водний розчин оцтової кислоти з

масовою часткою розчиненої речовини 6 %. У магазині виявився в наявності лише водний розчин з масовою часткою кислоти 9%. Обчисліть, скільки потрібно взяти води та 9 %- вого розчину оцтової кислоти, щоб отримати водний розчин масою 360 г з масовою часткою оцтової кислоти 6%.

Ответы на вопрос

Отвечает Каспийская Аня.

w1(р-ну) = 9%

w2(р-ну) = 6%

m2(р-ну) = 360 г

m1(р-ну) - ?

m(воды) - ?

Решение:

1) m(кислоти) = 360 г * 0,06 = 21,6 г

2) m1(р-ну) = 21,6 г / 0,09 = 240 г

3) m(воды) = 360 г - 240 г = 120 г

Ответ: 120 г , 240 г