Обчисліть об'єм кисню і об'єм повітря необхідні для повного згорання метану об'ємом 2,24л (н.у).


Ответы на вопрос

Отвечает Каспийская Евгения.

0,1 х

CH4+2O2-->CO2+2H2O

n(CH4)=V:Vm=2,24:22,4=0,1моль

х=0,1×2:1=0,2моль

V(O2)=n*Vm=0,2×22,4=4,48л

V(повітря)=V(O2):ω(O2)=4,48:0,21=21,33л