Яка маса хлориду кальцію утворилася в результаті взаємодії 400 г 14,6%-го розчину хлоридної кислоти

з кальцій оксидом?​

Ответы на вопрос

Отвечает Бузыкин Антон.

Дано:

m р-ра(HCl)= 400 г

W(HCl)= 14,6 % или 0,146

Найти:

m(CaCl2)-?

Решение:

2HCl+Ca=CaCl2+H2

m чист(HCl)= m р-ра(HCl)*W(HCl)= 400*0,146=58,4 г

n(HCl)=m/M= 58,4 г:36,5 г/моль= 1,6 моль

M(HCl)= 1+35,5= 36,5 г/моль

n(HCl)=n(CaCl2)=1,6*1/2=0,8 моль

m(CaCl2)=n*M= 0,8 моль *111 г/моль= 88,8 г

M(CaCl2)=40+35,5*2=111 г/моль

Ответ: m(CaCl2)=88,8 г