Під час згоряння вуглеводню утворився вуглекислий газ об'ємом 11, 2л(н.у.) і вода массою 9 г.

Відносна густина цієї речовини за киснем-0,875. Виведіть молекулярну формулу.

Ответы на вопрос

Отвечает Тихонов Денис.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(CO₂) = 11,2 л

m(H₂O) = 9 г

D(O₂) = 0,875

Найти: CxHy - ?

Складемо РХР:

                          0,5 моль       0,5 моль

CxHy  +  O₂   =    CO₂    +         H₂O

n = 1моль            n=1моль        n = у/2 моль

Визначимо кількість речовин

n(CO₂) = V(CO₂)/Vm = 11,2/ 22,4 = 0,5 моль

n(С) = n(CO₂)  = 0,5 моль

n(H₂O) = 9/18 = 0,5моль

n(H) = 2 * n(H₂O) = 2 * 0,5 = 1 моль

n(С) : n(H)   = 0,5 : 1 = 1 : 2

СН₂ - проста формула вуглеводню

М(СН₂) = 12 + 1 * 2 = 14 г/моль

М(СхНу) = D(O₂) * М(O₂) = 0,875 * 32 = 28 г/моль

Знайдемо коефіцієнт: k = М(СхНу)/М(СН₂) = 28/14 = 2

Отже формула вуглеводню : С₂Н₄ - етен