Хімічна сполука одновалентного елемента і Оксигену

містить 0,742  цього елемента. Установи назву елемента і його порядковий номер.Потрібно дуже срочно!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Тупиков Сергей.

Відповідь:

Це 11 елемент - Натрій (Na)

Пояснення:

нехай шуканий елемент N, а його молярна маса х, тоді формула сполуки N2O (бо елемент І-валентний) за формулою частки речовини маємо:

\frac{2x}{2x+16} = 0,742

\frac{x}{x+8} = 0,742

x = 0,742(x+8)

x = 0,742x + 5,936

0,258x = 5,936

x ≈ 23; елемент з молярною масою 23 це Натрій