Обчисліть масу срібла,яка утвориться, якщо в реакцію срібного дзеркала вступила глюкоза масою 135г.

У відповіді вкажіть тільки число​

Ответы на вопрос

Отвечает Конаева Дарья.

Відповідь:

Пояснення:

Реакція срібного дзеркала полягає у відновленні срібла з іону Ag+ за участі глюкози:

C6H12O6 + 2Ag+ + H2O → 2Ag + C6H12O7 + 2H+

Молярна маса глюкози C6H12O6 дорівнює 180,16 г/моль.

Оскільки за рівнянням реакції одна молекула глюкози взаємодіє з двома іонами срібла, ми можемо визначити кількість молекул глюкози, що взаємодіють з іонами срібла:

n = m/M = 135 г / 180,16 г/моль * 2 = 0,75 моль

Так як в рівнянні реакції одна молекула глюкози утворює 2 атоми срібла, то ми можемо визначити кількість атомів срібла, що утворяться:

N = 0,75 моль * 2 = 1,5 моль

Нарешті, ми можемо визначити масу срібла, яка утвориться:

m(Ag) = N * M(Ag) = 1,5 моль * 107,87 г/моль = 161,81 г

Отже, маса срібла, яка утвориться в реакції, дорівнює 161,81 г. Відповідь: 161,81.