ДАЮ ЛУЧШИЙ ОТВЕТ ПОМОГИТЕ Виконати задачу з повним розв'язком.Обчисліть масу (г) продукту

реакції, для проведення якої взято водень масою 4г і бром масою 160г, якщо відносний вихід продукту реакції становить 50%.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецов Ваня.

Хімічна реакція між воднем та бромом має наступний рівняння:

H2 + Br2 → 2HBr

Молярна маса H2 = 2 г/моль, молярна маса Br2 = 160 г/моль.

Знайдемо кількість речовини, взятої для реакції:

n(H2) = m(H2) / M(H2) = 4 г / 2 г/моль = 2 моль

n(Br2) = m(Br2) / M(Br2) = 160 г / 160 г/моль = 1 моль

Захід реакції: H2 + Br2 → 2HBr

Так як відносний вихід продукту реакції становить 50%, то маса продукту, яку можна отримати, буде дорівнювати половині маси теоретично можливого виходу продукту:

m(HBr) = 0.5 × n(H2) × M(HBr) = 0.5 × 2 моль × 80 г/моль = 80 г

Отже, маса продукту, яку можна отримати, становитиме 80 г.

Отвечает Мушкаева Маша.

Ответ:

81 грамм

Объяснение:

H2+Br2=2HBr