Укажіть масу кальцій карбонату, що утвориться при взаємодії кальцій оксиду з карбон (ІV) оксидом

масою 13,2 г

Ответы на вопрос

Отвечает Сагитов Артур.

Ответ:

Реакція взаємодії кальцій оксиду та карбон (ІV) оксиду має наступний вигляд:

CaO + CO2 → CaCO3

З рівняння видно, що кожному молекулі кальцій оксиду (CaO) відповідає одна молекула кальцій карбонату (CaCO3).

Молярна маса CaO = 56,077 г/моль

Молярна маса CO2 = 44,01 г/моль

Молярна маса CaCO3 = 100,086 г/моль

Для обчислення маси CaCO3, що утвориться, потрібно визначити кількість молів кожного з реагентів, використаних у реакції:

n(CaO) = m(CaO) / MM(CaO) = 13,2 г / 56,077 г/моль ≈ 0,2352 моль

n(CO2) = n(CaO) = 0,2352 моль

Так як коефіцієнт стехіометрії для CaO у рівнянні рівний 1, то кількість молей CaCO3 дорівнює n(CaO) = 0,2352 моль.

Тому, маса кальцій карбонату, що утвориться, становитиме:

m(CaCO3) = n(CaCO3) × MM(CaCO3) = 0,2352 моль × 100,086 г/моль ≈ 23,53 г.

Отже, маса кальцій карбонату, що утвориться, дорівнює 23,53 г.

Объяснение: