Установи об'єм, який займає 431,2 г етену за стандартних умов Відповідь запиши з точністю до

сотих. Наприклад: 123,45 л. Відповідь:

Ответы на вопрос

Отвечает Пикулин Дима.

Ответ:

Об'єм, який займає 431,2 г етену за стандартних умов, можна обчислити, використовуючи формулу:

V = nRT/P

де V - об'єм, n - кількість речовини, R - універсальна газова стала, T - температура, P - тиск.

За стандартних умов, тиск дорівнює 1 атм, температура дорівнює 0°C або 273,15 K, а кількість речовини можна обчислити, використовуючи молярну масу етену.

Молярна маса етену дорівнює 28,05 г/моль (за даними з 2021 року), тому кількість речовини дорівнюватиме:

n = m/M = 431,2 г / 28,05 г/моль ≈ 15,37 моль

Підставляючи відповідні значення до формули, отримаємо:

V = nRT/P = (15,37 моль) * (0,0821 латм/мольК) * (273,15 K) / (1 атм) ≈ 333,7 л

Отже, об'єм, який займає 431,2 г етену за стандартних умов, дорівнює приблизно 333,7 л. Відповідь запишемо з точністю до сотих: 333,70 л.