1. У воді масою 80 г розчинили 16 г оцтової кислоти. Обчисли масову частку ( в частках від одиниці)

оцтової кислоти в отриманому розчині. (Обчислюй з точністю до тисячних. У відповіді запиши число. Наприклад: 0,221. 2.У розчині масою 280 г міститься 34 г цукру. Визнач масову частку (%) цукру у цьому розчині. (Обчислюй з точністю до десятих . У відповіді запиши число. Наприклад: 42,2 3.Обчисли масу сахарози, яку потрібно використати для приготування 300 г, розчину сиропу з масовою часткою 26% 4.Зазнач відносну молекулярну масу води 5.Заначити суму коефіцієнтів в рівнянні: FeO+HNO3 → Fe(NO3)2+Н2О Помогите пожалуйста с решением этих задач, и пожалуйста без спама ( мне очень нужно правильное решение)

Ответы на вопрос

Отвечает Соловчук Серёжа.

Ответ:

1. Масова частка оцтової кислоти в розчині дорівнює:

маса оцтової кислоти / загальна маса розчину * 100%

маса оцтової кислоти = 16 г, загальна маса розчину = 80 г

масова частка = 16 г / 80 г * 100% = 20%

2. Масова частка цукру у розчині дорівнює:

маса цукру / загальна маса розчину * 100%

маса цукру = 34 г, загальна маса розчину = 280 г

масова частка = 34 г / 280 г * 100% ≈ 12,1%

3. Маса сахарози, необхідна для приготування розчину з масовою часткою 26% і масою 300 г:

маса розчину = маса сухих речовин / масова частка розчину

маса речовини = маса розчину * масова частка розчину

маса речовини = 300 г * 0,26 = 78 г (маса сухих речовин)

Таким чином, потрібно використати 78 г сахарози.

4. Відносна молекулярна маса води дорівнює 18 г/моль.

5. У рівнянні:

FeO + HNO3 → Fe(NO3)2 + H2O

Сума коефіцієнтів дорівнює 2 + 6 + 1 + 2 = 11.