1.Яку масу має азот N2, якщо за нормальних умов він займає об’єм 5,6 л? 2. Обчисліть кількість

теплоти, що виділяється при утворенні 48 г метану CH4 за стандартних умов. 3. Рівновага в системі H2(г) + I2(г) ⇄ 2HI(г) встановилася при таких концентраціях [H2] = 0,025 моль/л; [I2] = 0,005 моль/л; [HI] = 0,09 моль/л. Обчисліть константу рівноваги реакції. 4. До вихідного розчину натрій гідроксиду масою 70 г з масовою часткою NaOH 20% додали 30 мл води. Обчисліть масову частку NaOH в добутому розчині. 5. Визначте рН розчину, якщо концентрація йонів гідроксилу ОН – становить 10–1 моль/л. 6. Запишіть молекулярні та повні і скорочені йонні рівняння реакцій за наведеними нижче схемами. Визначте, чи всі реакції йонного обміну проходять до кінця. а) NaOH +HNO3⇒ б) K2SO4 + NaOH⇒

Ответы на вопрос

Отвечает Лысых Вероника.

Ответ:

1. n(N2)=V/Vm=5,6/22,4=0,25моль

m(N2)=n*M=0,25*28=7г

2. ΔH(CH4)=-74,85кДж/моль

n(CH4)=m/M=48/16=3моль

Q=-ΔH*n=-(-74,85)*3=236,55кДж

3. K=[Hl]²/([H2]*[I2]=0,09²/(0,025*0,005)=64,8

4. Масса воды 30мл*1г/мл=30г

Масса гидроксида натрия 70*0,2=14г

Масса нового раствора 70+30=100г

Массовая доля в новом растворе 14/100*100%=14%

5. pOH=-lg[OH⁻]=-lg10⁻¹=1

pH=14-pOH=14-1=13

6. а) NaOH+HNO3=NaNO3+H2O

Na⁺+OH⁻+H⁺+NO3⁻=Na⁺+NO3⁻+H2O

OH⁻+H⁺=H2O - реакция идёт до конца

б) K2SO4+2NaOH⇄Na2SO4+2KOH

2K⁺+SO4²⁻+2Na⁺+2OH⁻⇄2Na⁺+SO4²⁻+2K⁺+2OH⁻

все ионы могут существовать в растворе одновременно, реакция не идёт