Яка маса кальцій оксиду потрібна для реакції з фосфор (V) оксидом,якщо кальцій оксид утворено

шляхом термічного розкладу 10,8грам кальцій гідроксиду

Ответы на вопрос

Отвечает Гончарик Глеб.

Відповідь:

Реакція між кальцій оксидом (CaO) та фосфор(V) оксидом (P2O5) має наступний вигляд:

CaO + P2O5 → Ca3(PO4)2

У реакції одна молекула CaO реагує з однією молекулою P2O5 і утворюється одна молекула Ca3(PO4)2.

Для знаходження маси CaO необхідно визначити, яка кількість молекул CaO необхідна для реакції з даною кількістю P2O5.

Молярна маса CaO = 40.08 г/моль

Молярна маса P2O5 = 141.94 г/моль

Маса P2O5, яка потрібна для реакції з CaO, дорівнює масі Ca3(PO4)2, яка утворюється після реакції. Оскільки молекула Ca3(PO4)2 складається з трьох молекул CaO і двох молекул P2O5, то маса Ca3(PO4)2 дорівнює:

3(CaO) + 2(P2O5) = Ca3(PO4)2

3(40.08 г/моль) + 2(141.94 г/моль) = 310.18 г/моль

Тобто, 310.18 грам Ca3(PO4)2 утворюються з 340.08 грам CaO, або 1 грам Ca3(PO4)2 утворюється з (340.08 грам)/310.18 грам CaO.

Отже, маса CaO, яка потрібна для реакції з P2O5, буде дорівнювати масі CaO, яка утворюється при термічному розкладі 10,8 грам Ca(OH)2, поділена на коефіцієнт пропорційності (3*40.08 грам)/310.18 грам CaO на 1 грам Ca3(PO4)2:

Маса CaO = (10.8 грам Ca(OH)2) * (3*40.08 грам/310.18 грам CaO) = 1.395 грам CaO (округлюємо до трьох знаків після коми).

Отже, для реакції з 10,8 грам Ca(OH)2 необхідно 1.395 грам CaO.

Пояснення: