Визначте масу та кількість речовини солі, яка утворилася при взаємодії 12,2 г Калій гідроксиду із

Карбон(IV) оксидом. будь ласка дуже треба ​

Ответы на вопрос

Отвечает Шелягов Пётр.

Ответ:

ДАЙ КОРОНУ ПЖ

Для вирішення задачі спочатку необхідно записати реакцію між Калій гідроксидом та Карбон(IV) оксидом:

KOH + CO2 → K2CO3 + H2O

За рівнянням реакції видно, що одна молекула KOH реагує з однією молекулою CO2, утворюючи одну молекулу солі K2CO3 та одну молекулу води H2O.

Молярна маса KOH = 56,11 г/моль

Молярна маса CO2 = 44,01 г/моль

Знаходимо кількість речовини KOH:

n(KOH) = m(KOH) / M(KOH) = 12,2 г / 56,11 г/моль ≈ 0,218 моль

За реакційним рівнянням 1 моль KOH утворює 1 моль K2CO3, тому кількість речовини K2CO3, яка утворилася, також дорівнює 0,218 моль.

Молярна маса K2CO3 = 138,21 г/моль, тому маса солі, яка утворилася, може бути обчислена як:

m(K2CO3) = n(K2CO3) x M(K2CO3) = 0,218 моль x 138,21 г/моль ≈ 30,13 г

Отже, маса солі K2CO3, яка утворилася при взаємодії 12,2 г KOH та CO2, дорівнює приблизно 30,13 г.