Обчисліть об'єм газу і масу солі що утворилася при взаємодії 13,5 г барію з хлоридною кислотою


Ответы на вопрос

Отвечает Халыгова Эмилия.

Розглянемо хімічну реакцію взаємодії барію з хлоридною кислотою:

Ba + 2HCl -> BaCl2 + H2

Запишемо розрахунки для обчислення об'єму газу та маси солі, яка утворилася під час реакції:

Розрахунок об'єму газу:

Згідно з рівнянням реакції, 1 моль барію взаємодіє з 2 молями хлоридної кислоти. Тому маса HCl, яка взяла участь у реакції, дорівнює:

m(HCl) = n(HCl) * M(HCl),

де n(HCl) = m(HCl) / M(HCl) - кількість молей HCl, M(HCl) - молярна маса HCl.

M(HCl) = 36.5 g/mol (молярна маса HCl)

n(HCl) = m(HCl) / M(HCl) = (13.5 g) / (36.5 g/mol) = 0.369 моль (кількість молей HCl)

Оскільки 1 моль барію взаємодіє з 2 молями HCl, то кількість молей барію, яка взяла участь у реакції, дорівнює:

n(Ba) = 0.369 моль / 2 = 0.1845 моль

Тепер можемо обчислити об'єм водню, який утворився під час реакції, за допомогою закону Авогадро:

V(H2) = n(H2) * 22.4 л/моль,

де n(H2) - кількість молей водню, який утворився під час реакції.

Оскільки за рівнянням реакції 1 моль барію утворює 1 моль водню, то кількість молей водню дорівнює кількості молей барію:

n(H2) = n(Ba) = 0.1845 моль

V(H2) = n(H2) * 22.4 л/моль = 0.1845 моль * 22.4 л/моль = 4.13 л

Отже, об'єм газу, який утворився під час реакції, дорівнює 4.13