У взаэмодію з хлоридною кислотою вступило 20г Кальцію. Обчислити масу солі що утворилася ​


Ответы на вопрос

Отвечает Питин Давид.

Ответ:

Реакція між кальцієвим карбонатом і хлоридною кислотою може бути представлена наступною рівнянням:

CaCO3 + 2 HCl -> CaCl2 + CO2 + H2O

З рівняння видно, що для утворення 1 молекули кальцій хлориду (CaCl2) необхідно 1 молекула кальцієвого карбонату (CaCO3) та 2 молекули хлоридної кислоти (HCl).

Знаючи масу кальцію (Ca), можемо визначити кількість молей за його молярною масою:

n(Ca) = m(Ca) / M(Ca) = 20 г / 40.08 г/моль = 0.499 моль

Так як кількість молей кальцію дорівнює кількості молей кальцію хлориду, можемо записати:

n(CaCl2) = 0.499 моль

Тоді маса кальцій хлориду, що утворився, буде:

m(CaCl2) = n(CaCl2) * M(CaCl2) = 0.499 моль * 110.98 г/моль = 55.45 г

Отже, маса кальцій хлориду, що утворилася, дорівнює близько 55.45 г

Объяснение: