Визначити обʼєм газу, що утворився при спиртовому бродінні 2г глюкози


Ответы на вопрос

Отвечает Федів Антон.

Для визначення об'єму газу, що утворився при спиртовому бродінні 2 г глюкози, необхідно знати кількість глюкози, що була перетворена на спирт і вуглекислий газ, а також врахувати умови бродіння.

Спиртове бродіння глюкози має таку реакцію:

C6H12O6 → 2 С2Н5OH + 2 CO2

Тобто з 1 молекули глюкози утворюються 2 молекули етанолу (спирту) і 2 молекули вуглекислого газу. Молярна маса глюкози (C6H12O6) дорівнює 180 г/моль.

Отже, для 2 г глюкози, ми можемо обчислити кількість речовини:

n = m/M = 2 г / 180 г/моль ≈ 0,011 моль

Так як з 1 молекули глюкози утворюється 2 молекули вуглекислого газу, то з 0,011 моль глюкози утвориться:

n(CO2) = 2 × 0,011 моль = 0,022 моль

Об'єм газу можна обчислити за формулою газового закону Авогадро:

V = n × Vm

де Vm - молярний об'єм газу за стандартних умов (0 градусів Цельсія, 101,325 кПа).

За даними умовами, молярний об'єм газу становить 24,45 л/моль (за стандартних умов).

Отже, об'єм вуглекислого газу, що утворився при бродінні 2 г глюкози:

V = n × Vm = 0,022 моль × 24,45 л/моль ≈ 0,54 л

Таким чином, об'єм вуглекислого газу, що утворився при спиртовому бродінні 2 г глюкози, становить близько 0,54 л (за стандартних умов).