СРОЧНО!! Під час спалювання вуглеводню кількістю речовини 0,4 моль утворився карбон(IV) оксид масою

88 г і вода масою 2,4 моль. Густина пари цієї речовини за метаном - 4,5. Виведіть молекулярну формулу вуглеводню, назвіть його.​

Ответы на вопрос

Отвечает Аракелян Армен.

Ответ:

За даною кількістю речовини вуглеводню можна знайти його молярну масу:

m(H2O) = 2.4 моль * 18 г/моль = 43.2 г

m(CO2) = 88 г

m(C) = m(CO2) - 2*m(H2O) = 88 г - 2*43.2 г = 1.6 г

Так як вуглеводень складається з вуглецю і водню, то можна записати рівняння реакції спалювання:

CₓHᵧ + (x + y/4)O₂ → xCO₂ + (y/2)H₂O

Звідси отримуємо систему рівнянь:

x + y/4 = (0.4 + 2.4)*2 = 5.6

12x + y = m(CₓHᵧ) = m(C) + m(H) = 1.6 г + y*1 г/моль

Розв'язуючи цю систему, отримуємо:

x = 2, y = 10

Тому молекулярна формула вуглеводню - С₂Н₁₀, а його назва - н-децин.